7 geriausių kriptovaliutinių piniginių, kurias galite įdiegti į savo išmanųjį, reitingas

Kriptovaliutų technologijos vystosi svaiginančiu tempu. Per pastaruosius kelerius metus buvo paneigti mitai apie mobiliųjų piniginių neefektyvumą, o parduotuves užplūdo vis daugiau programėlių. Šioje gausybėje verta sutelkti dėmesį į tas, kurios teikia didžiausią vertę ir taip pat yra patogiausios naudoti. Specialiai jums atrinkau geriausias mobiliąsias pinigines bitkoinams ir kitoms kriptovaliutoms, kurias verta turėti savo telefone. Taip pat bus daug lenkiškų akcentų!

Todėl apžvelgsime skirtingus portfelių tipus, jų privalumus ir galimus trūkumus, taip pat ypatybes, dėl kurių jie išsiskiria iš konkurentų. Perskaitę galėsite pagrįstai pasirinkti priemonę, kuri geriausiai atitinka jūsų individualų investavimo stilių.

Kas yra kriptovaliutų piniginė?

Kriptovaliutų piniginė – tai skaitmeninis įrankis, leidžiantis naudotojams saugoti ir valdyti savo kriptovaliutas. Joje valiutos fiziškai nėra saugomos, nes jos neatsiejamos nuo blokų grandinės, tačiau joje saugomi privatūs ir viešieji raktai, reikalingi sandoriams atlikti. Viešąjį raktą galima prilyginti banko sąskaitos numeriui, kuriuo galite pasidalyti su kitais, kad gautumėte mokėjimą. Kita vertus, privatus raktas yra analogiškas bankomato kortelės PIN kodui. Jį reikėtų laikyti paslaptyje, nes jis suteikia prieigą prie lėšų.

Svarbus kriptovaliutų piniginės valdymo aspektas yra saugumas. Pravartu naudoti stiprius, unikalius slaptažodžius ir naudoti dviejų žingsnių autentifikavimą (2FA). Be to, daugelis piniginių siūlo privataus rakto dalijimą į kelias dalis (angl. multisig), todėl sandoriams autorizuoti reikia daugiau nei vieno parašo.

Norint saugiai ir efektyviai dalyvauti kriptovaliutų ekosistemoje, labai svarbu suprasti, kaip veikia kriptovaliutų piniginė. Vartotojai turėtų atidžiai ištirti ir pasirinkti pinigines, kurios geriausiai atitinka jų poreikius ir komforto lygį, susijusį su rizikos valdymu.

Dabar, kai supratote pagrindinį apibrėžimą ir kriptovaliutų piniginių saugumo svarbą, pereisiu prie esmės – 7 geriausių kriptovaliutų piniginių 2024 m. reitingo.

Coinomi

„Coinomi“ piniginė yra viena populiariausių kriptovaliutų programėlių ‚Google Play‘. Jos tikrai nebuvo galima praleisti mano sudarytame reitinge. Coinomi siūlo platų monetų ir žetonų pasirinkimą – daugiau nei 1700, iš kurių galite rinktis.

„Coinomi“ turi itin ilgą genealogiją. Ji buvo sukurta 2014 m. ir iki šiol jos saugumas niekaip nebuvo pažeistas. Ši programa priskiriama prie didžiausių rinkoje esančių nešiojamųjų piniginių. Tai reiškia, kad šios piniginės kūrėjai savo duomenų bazėse nelaiko slaptažodžių informacijos. Į akis krentanti funkcija yra galimybė keistis lėšomis per programėlę naudojant integruotą biržą.

Toliau pateikiamas portfelio funkcijų sąrašas:

Daugeliui naudotojų taip pat naudinga, kad dėmesys skiriamas saugumui. Kaip pabrėžia kūrėjai – tai svarbiausias jų vykdomo projekto elementas. Vis dėlto verta paminėti, kad piniginės kodu nesidalijama, t. y. jis nėra atvirojo kodo. Todėl iš jos architektūros sunku patikrinti, kiek ji yra saugi.

Programėlės patogumo ir išvaizdos požiūriu – viskas gerai. Tačiau nesitikėkite fejerverkų. Piniginės dizainas yra labai minimalistinis ir iš esmės be jokių „pagražinimų“. Jis atlieka savo funkciją, tačiau nėra malonus akiai. Privalumas, be abejo, yra tai, kad programėlę galima įdiegti ir staliniame kompiuteryje, ir išmaniajame telefone.

ZenGo

„ZenGo“ reklamuojasi kaip pirmoji piniginė be raktų. Sprendimas įmanomas dėl saugumo paskirstymo tarp naudotojo įrenginio ir „ZenGo“ serverių. Pasak kūrėjų, šis dvigubas saugumas apsaugo naudotojus net ir tuo atveju, jei būtų įsilaužta į „ZenGo“ serverius.

Praktiškai šis sprendimas leidžia naudoti biometrinę apsaugą su vartotojais. Naudojantis programėle, tai neabejotinai patogus sprendimas, kai norite naudotis savo lėšomis. Be to, jis neabejotinai yra daug saugesnis, palyginti su kitomis programėlėmis, kurioms paleidus nereikalaujama jokio patikrinimo. Be to, nepaisant bendravimo su serveriu saugumo, „ZenGo“ vis tiek visą laiką yra ne saugi piniginė, kuri taip pat neleis jums atlikti indėlio, jei prieš tai nepasinaudosite galimybe sukurti atsarginę piniginės kopiją. Skirtingai nei „Coinomi“ – „ZenGo“ yra atvirojo kodo piniginė.

Didelis „ZenGo“ pliusas, kuris patraukė mano akį, yra tai, kaip sukurta programa. Dėl malonaus dėmesio detalėms ir modernaus dizaino ja tikrai malonu naudotis. Programėlėje įdiegtas veikiantis klientų aptarnavimas taip pat yra malonus papildymas. Tačiau šiame etape didžiausias kliuvinys gali būti klausimas dėl galimų kriptovaliutų skaičiaus. Dabartinis pasirinkimas yra apie 30 aktyvų – tikrai per mažai tokiam aukšto lygio įrenginiui.

Coinbase Wallet

Vienos didžiausių pasaulyje kriptovaliutų biržų mobilioji piniginė yra produktas, kurį verta stebėti. Coinbase programėlė palaiko BTC, BCH ETH, ETC, LTC, taip pat ERC-20 žetonus. Tačiau labiausiai į akis krinta Coinbase Wallet įsipareigojimas decentralizuotų programėlių pasauliui. Tai ypač stipriai pasireiškia piniginės galerijoje saugant ERC721 žetonus.

Pati piniginė per naršyklę pasiūlys jus dominančius decentralizuotus projektus. Tai neabejotinai įdomesnis požiūris į kriptovaliutas nei vien monetų keitimas ir saugojimas. Kalbant apie saugojimą ir keitimą – „Coinbase“ piniginė leidžia integruoti piniginę su „Coinbase“ birža. Tai labai supaprastina naudojimąsi pinigine ir leidžia lanksčiau prekiauti lėšomis. Taip pat verta paminėti adresų paiešką pagal slapyvardį. Taip išvengiama būtinybės identifikuoti pinigines pagal jų adresus – nedidelis papildymas, bet džiuginantis!

Naudojimo patogumo ir dizaino požiūriu „Coinbase“ tikrai patiks visiems. Programėlė yra intuityvi ir gerai suprojektuota. Decentralizuotai ekosistemai atrasti skirta naršyklė puikiai dera prie viso įrankio. Tai solidus produktas, kurį išleido solidus žaidėjas.

JAXX Liberty

Prisimenate senąją „Jaxx“ piniginę? Dabar šis populiarus įrankis sulaukė visiškai naujos iteracijos – „Jaxx Liberty“.

Nauja „Jaxx“ piniginė – tai naujas būdas valdyti lėšas iš darbalaukio ir mobiliojo įrenginio. Jaxx Liberty yra piniginė, kurioje ne tik laikysime daugiau nei 90 skirtingų kriptovaliutų, bet ir galėsime stebėti populiariausių monetų kursus realiuoju laiku – kažkas panašaus į Coinpaprika registrą.

Labai padeda tai, kad piniginė yra malonaus, tamsaus dizaino, kuris nevargina akių. Ruošiami atnaujinimai, kuriuose bus įdiegta apdovanojimų sistema. Programėlėje taip pat rasite ir tų populiaresnių funkcijų – galimybę pirkti kriptovaliutą, taip pat prekybą tarp skirtingų porų – visa tai dėka integruotų „Changelly“ ir „Shapeshift“.

Be to, iš papildomų parinkčių taip pat galite naršyti įvairių blokų grandinių tyrinėtojus. Tai yra unikalus papildymas mobiliųjų piniginių mastu ir neabejotinai išsiskiria iš konkurentų. Jaxx Liberty taip pat turi integruotą kriptovaliutų pramonės naujienų agregatorių. Tačiau, deja, šis papildinys mėgsta gudrauti ir kartais neveikia. Nepaisant to, „Jaxx Liberty“ yra solidus pasiūlymas tiems, kurie ieško universalaus sprendimo.

COINS by Coinpaprika

Šiame sąraše negali trūkti „Coinpaprika“ – Lenkijos kriptovaliutų rinkos duomenų kaupiklio – programėlės COINS. Polish Wallet yra kur kas daugiau nei kriptovaliutų piniginė. Tai programėlė, kuri nori būti universalia sąsaja visiems tipinio kriptovaliutų žaidėjo poreikiams tenkinti.

Ką rasite COINS? Visų pirma, platų monetų ir žetonų, kurių portfelį galėsite susikurti, pasirinkimą. Be šių gerai žinomų ir populiarių objektų, taip pat susidursite su projektais, kurie yra šiek tiek labiau nišiniai. Vis dėlto ne piniginės pasirinkimas yra tai, kas labiausiai traukia į COINS.

Man asmeniškai labai patiko galimybė rūšiuoti kriptovaliutas pagal specialias žymas. Šios grupuoja projektus pagal bendrus bruožus (pavyzdžiui, algoritmus). Viename iš skirtukų galima stebėti kriptovaliutų rinką, tikrinti dabartines kotiruotes ir gauti pagrindinę informaciją apie konkrečius projektus. Galite patikrinti ne tik techninę dokumentaciją, bet ir naujausius internetinius pranešimus, susijusius su konkrečiu objektu – šis laimingai įgyvendintas sprendimas yra tiesiogiai iš platformos „Coinpaprika“. Verta paminėti, kad COINS yra nepiniginė piniginė, kuri vis dėlto dar nepalaiko „Lightning“ tinklo.

COINS taip pat patenkins tuos, kurie mėgsta būti nuolat informuoti apie įvykius. Naujienoms skirtame skirtuke kaupiamos aktualiausios kriptovaliutų naujienos. Visa programėlė sukurta tikrai maloniai. Sąsaja neaprėpia labai daug galimybių, o pritaikymo galimybės leidžia pritaikyti programėlę pagal savo poreikius. Geras darbas iš Lenkijos rinkos.

Electrum

Kalbant apie kriptovaliutų pinigines, verta paminėti „Electrum“. Šis sprendimas rinkoje yra nuo 2011 m. ir visą laiką gerai veikė. Electrum yra piniginė, skirta tik bitkoinams. Nors tai nėra geriausiai 2020 m. atrodanti programa, jos funkcionalumo pakanka.

„Electrum“ piniginė didžiuojasi aukštu privatumo lygiu ir daugiausia dėmesio skiria didžiausiam įmanomam saugumui užtikrinti, integruojant ją su kitais priedais ir piniginėmis. Electrum kuriama taip, kad puikiai derėtų su aparatinėmis piniginėmis „Ledger“ ir „Trezor“.

„Electrum“ daugiausia dėmesio skiria paprastumui ir patogumui. Joje yra tik būtiniausios funkcijos, todėl naujokams kriptovaliutų srityje ji gali atrodyti šiek tiek neprieinama.

Exodus

Kalbant apie funkcionalumą, „Exodus“ patiks tiems, kurie mėgsta diagramas. Jūsų portfelis pateikiamas kaip skritulinė diagrama, kurioje galite laisvai peržiūrėti atskirų turimų kriptovaliutų vertingąją dalį. Jūsų portfelyje sukauptos lėšos taip pat analizuojamos kas savaitę, todėl lengvai galite stebėti atskirų monetų pelningumą.

Be portfelio analizės funkcijos, „Exodus“ taip pat stebi rinkas ir leidžia keistis kriptovaliutomis dėl integruoto mainų mechanizmo. Tačiau tai dar ne viskas. Programinė įranga taip pat sinchronizuojasi su jūsų aparatine pinigine, o tai neabejotinai pagerina pačios piniginės naudojimą.

Ši programėlė yra puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina analitinį požiūrį į savo portfelį tvarkingu ir elegantišku būdu.

Kriptovaliutų piniginių tipai

Kriptovaliutų piniginių tipai daugiausia skiriasi pagal saugumą, patogumą ir funkcionalumą. Paprasčiausias skirstymas yra į aparatines pinigines (šaltosios piniginės) ir programines pinigines (karštosios piniginės), tačiau yra ir daugiau kategorijų ir pakategorių, siūlančių skirtingus kontrolės lygius ir įvairias funkcijas.

Techninės įrangos piniginės

Aparatinės piniginės – tai fiziniai įrenginiai, kuriuose privatūs raktai saugomi neprisijungus prie interneto, todėl užtikrinamas aukštas saugumo lygis, nes jie izoliuojami nuo galimų internetinių atakų. Jos laikomos saugiausiu ilgalaikio didelių kriptovaliutų sumų saugojimo variantu.

Programinės įrangos portfeliai

Programinės piniginės, dar vadinamos skaitmeninėmis piniginėmis arba „karštosiomis“ piniginėmis, yra programos, kuriose vartotojų privatūs raktai saugomi skaitmeniniu būdu, paprastai prie interneto prijungtame įrenginyje arba debesyje. Štai pagrindiniai jų tipai.

Mobiliosios piniginės

Šiame straipsnyje aptariamos mobiliosios piniginės – tai programėlės, sukurtos atsižvelgiant į išmaniųjų telefonų naudotojus. Jos leidžia naudotojams patogiai valdyti kriptovaliutas ir atlikti operacijas per savo mobiliuosius įrenginius. Jos sukurtos taip, kad jomis būtų lengva naudotis, jos būtų mobilios ir užtikrintų greitą prieigą prie lėšų. Todėl jos patrauklios žmonėms, kurie kasdien aktyviai naudojasi kriptovaliutomis – tiek elektroninėje prekyboje, tiek fizinėse prekybos vietose, kuriose priimami skaitmeniniai mokėjimai.

Naudodamiesi mobiliosiomis piniginėmis, naudotojai gali greitai nuskaityti QR kodus ir atlikti mokėjimus, sekti likučius ir atlikti tiesiogines operacijas su kitais kriptovaliutų naudotojais. Daugelis šių programėlių taip pat leidžia naudotojams pirkti ir parduoti kriptovaliutas tiesiogiai iš programėlės, todėl jos yra universali finansinė priemonė.

Nepaisant daugybės pranašumų, mobiliosios piniginės kelia tam tikrą pavojų. Kadangi išmanusis telefonas yra įrenginys, kurį visada nešiojatės su savimi, kyla pavojus, kad telefonas bus pamestas arba pavogtas. Dėl to pašaliniai asmenys gali turėti prieigą prie jūsų kriptovaliutos piniginės. Todėl svarbu naudoti papildomas saugumo priemones, tokias kaip ekrano užraktas, įrenginio šifravimas ir privačių raktų atsarginė kopija saugioje vietoje.

Be to, išmanieji telefonai dažnai jungiasi prie viešųjų Wi-Fi tinklų. Jie gali būti neapsaugoti arba jautrūs tarpininkų atakoms, o tai kelia papildomą pavojų saugomų lėšų saugumui. Todėl mobiliosios piniginės vartotojai turėtų vengti naudoti viešuosius tinklus be tinkamos apsaugos, pvz., VPN.

Tokie įrankiai dažnai aprūpinti įvairiomis saugumą didinančiomis funkcijomis, tokiomis kaip dviejų faktorių autentifikavimas (2FA), programos kaištis arba biometriniai autentifikavimo metodai, tokie kaip pirštų atspaudų ar veido atpažinimas. Jie padeda apsaugoti prieigą prie programų nuo neteisėto naudojimo.

Stalinės piniginės

Stalinės piniginės yra kriptovaliutų programos, skirtos įdiegti staliniuose ar nešiojamuosiuose kompiuteriuose, suteikiančios vartotojams galimybę valdyti savo privačius raktus ir galimybę valdyti lėšas tiesiai iš savo įrenginio. Privatūs raktai, saugomi jūsų kompiuteryje, nėra bendrinami su išoriniais serveriais, o tai padidina saugumo lygį, palyginti su internetinėmis piniginėmis.

Stalinės piniginės plačiai laikomos viena iš saugesnių „karštų piniginių“ formų, nes leidžia vartotojui visiškai kontroliuoti lėšas ir privačius raktus, jei kompiuteris yra tinkamai apsaugotas ir jame nėra šnipinėjimo bei kenkėjiškų programų.

Stalinio kompiuterio piniginės saugumas yra glaudžiai susijęs su paties kompiuterio saugumu. Todėl būtina naudoti antivirusinę ir antimalware programinę įrangą, reguliariai atnaujinti operacinę sistemą ir programas, taip pat naudoti stiprius slaptažodžius ir, kai tik įmanoma, naudoti dviejų veiksnių apsaugą. Naudotojai taip pat turėtų vengti lankytis įtartinose svetainėse ar atsisiųsti nepatvirtintos programinės įrangos, nes dėl to jų kompiuteris gali būti užkrėstas.

Internetinės piniginės

Internetinės piniginės, dar žinomos kaip internetinės piniginės, yra viena iš labiausiai prieinamų kriptovaliutų saugojimo formų, leidžiančių vartotojams valdyti savo lėšas per interneto naršyklės sąsają. Jie ypač populiarūs dėl patogumo. Jie leidžia greitai ir lengvai pasiekti skaitmeninį turtą iš bet kurios pasaulio vietos, jei tik yra interneto prieiga.

Pagrindinė internetinių piniginių ypatybė yra ta, kad privatūs raktai yra saugomi paslaugų teikėjo serveriuose. Tai reiškia, kad jūs patikite savo lėšų kontrolę trečiajai šaliai. Tai savo ruožtu sukuria tam tikrą rizikos lygį. Jei teikėjo serveris bus užpultas, naudotojų privatūs raktai gali būti pavogti, todėl gali būti prarastos lėšos.

Kita vertus, internetinės piniginės itin patogios, ypač tiems, kurie nuolat prekiauja kriptovaliutų biržose arba dažnai atlieka sandorius. Jie leidžia pervesti lėšas neatsisiunčiant ir neįdiegiant papildomos programinės įrangos. Tai ypač naudinga tais atvejais, kai operacijos greitis gali būti lemiamas.

Popierinės piniginės

Nors tai nėra programinės įrangos piniginės tradicine prasme, popierinės piniginės kūrimo procesas dažniausiai prasideda nuo raktų generavimo naudojant specialią programinę įrangą, kuri užtikrina atitinkamą atsitiktinumo ir saugumo lygį. Kai kurios popierinės piniginės taip pat siūlo papildomas saugos funkcijas, pvz., BIP38 slaptažodžius, dėl kurių prieš naudojant privatųjį raktą reikia įvesti slaptažodį.

Popierinių piniginių pranašumas yra tas, kad jos yra atsparios atakoms internete, nes jos bet kuriuo metu neprisijungusios prie interneto. Nėra pavojaus, kad jie bus nuotoliniu būdu nulaužti arba užkrėsti kenkėjiška programa. Tačiau jie yra jautrūs bet kokiai fizinei žalai, pavyzdžiui, vandeniui, ugniai ar net paprastam plyšimui. Be to, jei spaudinys pametamas arba pavogtas ir jūs neturite atsarginės kopijos, šioje piniginėje laikomos lėšos gali būti prarastos visam laikui. Todėl rekomenduojama popierines pinigines laikyti saugioje vietoje, pvz., seife arba banko spintelėje, ir laikyti jas kitokioje fizinėje saugykloje.

Į naršyklę integruotos piniginės (Web3 piniginės)

Į naršyklę integruotos piniginės, dar vadinamos Web3 piniginėmis, yra svarbi vartotojų sąveikos su decentralizuotu internetu sąsaja. Jie veikia kaip žiniatinklio naršyklės plėtiniai, suteikdami tiltą tarp tradicinio interneto ir decentralizuotų programų, veikiančių įvairiose blokų grandinėse.

„Web3“ piniginės, tokios kaip „MetaMask“, yra neatskiriama decentralizuotų programų (dApps) ekosistemos dalis. Vartotojai gali juos naudoti tiesiogiai naršyklėje norėdami atlikti kriptovaliutų operacijas, pasirašyti išmaniąsias sutartis, žaisti blokų grandinės žaidimus, naudotis sutelktinio finansavimo platformomis ir dalyvauti decentralizuotose autonominėse organizacijose (DAO).

Kelių valiutų piniginės

Kelių valiutų piniginės – modernus sprendimas investuotojams ir kriptovaliutų vartotojams, norintiems diversifikuoti savo investicijas ir saugoti įvairius skaitmeninius turtus vienoje, lengvai pasiekiamoje vietoje. Jų dėka jums nereikia atskiros piniginės kiekvienai kriptovaliutai. Tai ypač naudinga naudojant ir tvarkant įvairius žetonus.

Kelių valiutų piniginių privalumas visų pirma yra patogumas. Vartotojas gali peržiūrėti visų savo išteklių būseną vienoje sąsajoje. Taip lengviau valdyti savo portfelį, sekti investicijų vertę ir atlikti sandorius tarp skirtingų valiutų. Tai daro juos patrauklius tiek patyrusiems investuotojams, tiek tiems, kurie tik pradeda nuotykius su kriptovaliutomis.

Daugelis kelių valiutų piniginių taip pat siūlo pažangias funkcijas, tokias kaip valiutų keitimas tiesiogiai programoje (vadinamasis apsikeitimas).

Deterministinės piniginės

Deterministinės piniginės, dar vadinamos HD piniginėmis (Hierarchical Deterministic Wallets), yra pažangi kriptovaliutų valdymo technologija, kuri žymiai padidina operacijų saugumo ir privatumo lygį. Jų veikimo raktas yra tai, kaip jie generuoja ir tvarko privačius ir viešuosius raktus.

Naudojant vieną „seed key“ – ilgą simbolių eilutę, sugeneruotą remiantis atsitiktinumu – HD piniginė gali išvesti neribotą skaičių viešųjų ir privačių raktų organizuotoje, hierarchinėje struktūroje. Tai užtikrina, kad vartotojui tereikia atsiminti vieną pagrindinį raktą, iš kurio sistemingai sukuriami visi kiti raktai. Tai supaprastina piniginės atkūrimo procesą. Praradus prieigą, tiesiog iš naujo sukurkite pradinį raktą, kad atkurtumėte visus su juo susijusius adresus ir lėšas.

Be to, HD piniginės pagerina privatumą, nes kiekviena operacija gali naudoti naują adresą. Dėl to trečiosioms šalims bus daug sunkiau sekti jūsų lėšas ir operacijų istoriją. Ši praktika, žinoma kaip adreso pakartotinio naudojimo vengimas, yra svarbus privatumo strategijos elementas blockchain tinkluose, kur visos operacijos yra viešai registruojamos ir prieinamos peržiūrėti.

Kaip išsirinkti tinkamą kriptovaliutos piniginę?

Tinkamos kriptovaliutos piniginės pasirinkimas yra pagrindinis skaitmeninio turto valdymo elementas ir turėtų būti pritaikytas pagal individualius vartotojo poreikius ir pageidavimus. Pirmas žingsnis – nustatyti tokius prioritetus kaip saugumas, patogumas, privatumas ir palaikomų kriptovaliutų tipai.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra kitų vartotojų reputacija ir nuomonė. Atsiliepimų peržiūra, piniginės įmonės istorijos tyrinėjimas ir patikrinimas, ar piniginė anksčiau nebuvo pažeista, padės pasirinkti patikimą ir saugų produktą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad turėtumėte atidžiai apsvarstyti savo poreikius ir pasirinkti, kas juos geriausiai atitiktų. Tikiuosi, kad mano geriausių kriptovaliutų piniginių reitingas 2023 m. padės jums priimti pagrįstą sprendimą. Mano kruopščiai atrinktos prekės yra patikrintos priemonės, kurias teigiamai įvertino tiek vartotojai, tiek pramonės ekspertai. Jų pagalba galite ne tik apsaugoti savo skaitmeninį turtą, bet ir mėgautis kriptovaliutų portfelio valdymo komfortu bei efektyvumu.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post

Polygon keičia MATIC į POL: Viskas, ką reikia žinoti

Next Post

Svarbiausi dalykai, kuriuos turėtumėte išmokti prieš investuodami į kriptovaliutas

Related Posts