48 šalys priima kriptovaliutų ataskaitų teikimo sistemą, siekiant kovoti su mokesčių vengimu

Daugiau nei 40 šalių susitarė įgyvendinti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), kuri yra susijusi su G20, sukurtą kriptovaliutų ataskaitų teikimo sistemą. “Platus, nuoseklus ir savalaikis šios sistemos įgyvendinimas pagerins mūsų gebėjimą užtikrinti mokestinių prievolių vykdymą ir sumažinti mokesčių slėpimą, kuris mažina valstybės pajamas ir didina naštą tiems, kurie moka mokesčius”, sakoma šalių pareiškime.

48 šalys įgyvendina EBPO kriptovaliutų ataskaitų teikimo sistemą

Keturiasdešimt aštuonios jurisdikcijos paskelbė bendrą pareiškimą dėl Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos kriptovaliutų ataskaitų teikimo sistemos (Crypto-Asset Reporting Framework, CARF) įgyvendinimo.

Pareiškimą kartu paskelbė Armėnija, Australija, Austrija, Barbadosas, Belgija, Belizas, Brazilija, Bulgarija, Čilė, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Airija, Ispanija, Italija, Japonija, Kanada, Korėja, Korėja, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Meksika, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Kroatija, Kipras, Rumunija, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė ir JAV. Buvo įtrauktos Gernsis ir Meno sala, taip pat Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijos Kaimanų salos ir Gibraltaras.

Ką apima 48 valstybių deklaracija?

Palankiai vertiname naują tarptautinį automatinio keitimosi informacija tarp mokesčių institucijų standartą, kurį parengė EBPO, t. y. kriptografinių aktyvų ataskaitų teikimo sistemą (angl. Crypto-Asset Reporting Framework, CARF).

Platus, nuoseklus ir savalaikis CARF įgyvendinimas pagerins mūsų gebėjimą užtikrinti mokestinių prievolių vykdymą ir kovoti su mokesčių slėpimu, kuris mažina valstybės pajamas ir didina mokesčių mokėtojams tenkančią naštą.

Įgyvendinant CARF siekiama “neatsilikti nuo spartaus kriptovaliutų rinkos vystymosi ir augimo ir užtikrinti, kad pastaruoju metu pasiektas pasaulinis mokesčių skaidrumas nebūtų palaipsniui mažinamas”.

CARF buvo įsteigta pagal G20 įgaliojimus. Joje numatytas standartizuotas būdas teikti mokestinę informaciją apie blokų grandinėse įtvirtintus sandorius, kad šia informacija kasmet būtų galima automatiškai keistis tarp skirtingų jurisdikcijų.

Visos minėtos valstybės nurodė, kad “ketina stengtis kuo greičiau perkelti CARF į nacionalinę teisę ir aktyvuoti mainų susitarimus, kad mainai [tarp šalių] prasidėtų iki 2027 m. (…)”.

Kviečiame kitas valstybės prisijungti prie mūsų tobulinant pasaulinę automatinio keitimosi informacija sistemą, kurioje neliktų slėptuvių mokesčių slėpimui.
Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post

Terminal Price rodiklis siūlo Bitcoin ATH kainą 110 000 USD lygyje

Next Post

Robinhood jau veikia Europoje. Garantuota premija už registraciją! Gaukite 10-20 EUR ir galimybę laimėti 1 BTC!

Related Posts