Dogecoin – ką reikia apie jį žinoti? Kriptovaliutos aprašymas, sukūrimo istorija

Dogecoin (DOGE) yra blockchain pagrindu sukurta kriptovaliuta, leidžianti greitai atlikti mokėjimus su minimaliais operacijų mokesčiais. Iš pradžių Dogecoin turėjo būti sukurtas kaip pokštas. Dogecoin turėjo pasiekti didesnę grupę žmonių, ypač jaunesnę auditoriją.

Dogecoin pavadinimas ir logotipas nurodo kadaise populiarų memą, kuriame pavaizduotas Šiba inu šuo, dažniausiai su juokingais užrašais, parašytais ne visai teisinga anglų kalba.

DOGE tinklas veikia nuo 2013 m. Pabaigos naudojant Proof of Work algoritma, nors ir neturi riboto maksimalaus tiekimo kiekio (skirtingai nei, pavyzdžiui, Bitcoin), o tai reiškia, kad Dogecoinų skaičius tik didės. Šiuo metu Dogecoinų apyvartoje yra apie 129 milijardai, jų skaičius nuolat auga.

Dogecoino sukūrimo istorija

Dogecoino koncepciją sukūrė amerikiečių programuotojas Billy Markus, remdamasis šiandien nebeveikiančia kriptovaliuta Luckycoin, kuri buvo sukurta remiantis Litecoino šaltinio kodu, kuris yra modifikuota Bitcoino kodo versija. Netrukus po to Jacksonas Palmeris, dirbantis Adobe Systems Australijos filiale, per Twitterį buvo paragintas dalyvauti projekte. Jis nusipirko domeną dogecoin.com, sukūrė logotipą ir pradėjo Dogecoin reklamą, kuri iš pradžių turėjo būti tik kaip internetinis pokštas.

Dogecoino tinklas buvo paleistas tiksliai 2013 m. Gruodžio 6 d., O po kelių dienų, gruodžio 16 d., Jo kaina padidėjo daugiau nei tris kartus per dieną, iki 0,00095 USD, ir beveik visi iš skaitmeninės valiutos bendruomenės girdėjo apie kriptovaliutą. Didėjančiam DOGE populiarumui net nesutrukdė pirmoji katastrofa, įvykusi 2013 m. Gruodžio 21 d., Kai kursas smuko daugiau nei 80%, kurį sukėlė masinis didelių kasybos baseinų iškastų DOGE monetų pardavimas, nes taip pat pirmoji daugiau nei 30 milijonų DOGE vagystė iš oficialios piniginės (tada verta maždaug 12 tūkst. USD). 2014 m. Sausio mėn. DOGE turėjo didesnę prekybos apimtį ne tik BTC, bet ir visas kriptovaliutas kartu (tuo metu 9 vieta kapitalizacijos reitinge, kai rezultatas viršijo 20 mln. USD).

Nuo pat pradžių Dogecoin didižiausia stiprybė buvo bendruomenėje, o ne pačios kriptovaliutos techninėse savybėse, kurios pateisintų jos populiarumą. Dogecoin greitai tapo atpažįstamu mokėjimo metodu, kurį priėmė socialinių tinklų, tokių kaip Reddit ir Twitter, vartotojai.

Dogecoinas taip pat buvo daug kartų naudojamas renkant lėšas labdarai.

2014 m. kovo mėn. Dogecoin bendruomenė surinko 55 tūkst. dolerių, kad Doge taptų vieno iš Amerikos NASCAR lenktynių varžovų Josho Wise’o rėmėju.

Techninė informacija apie Dogecoiną ir jo kasyba

Dogecoin yra kriptovaliuta, pagrįsta Luckycoin šaltinio kodu, kuris buvo modifikuota Litecoino versija. Luckycoin buvo būdingas visiškai atsitiktinis kalnakasių atlygis už iškasta bloką, kuris iki 2014 m. Kovo taip pat veikė Dogecoin blokchaine. Tačiau vėliau buvo nustatytas 10 000 DOGE atlygis už vieną iškasta bloką. Remiantis pirminėmis informacijomis, Dogecoin turėjo turėti ribotą monetų skaičių 100 mlrd., Tačiau dar 2013 m. Gruodžio mėn.ši idėja buvo paneigta. Todėl Dogecoino infliacija yra apie 5% per metus.

Dogecoin yra pagrįstas Scrypt algoritmu (pvz., Litcoinas), išgaunamas daugiausia su ASIC įrangą skirta kriptovaliutos kasymui.

Bloko laikas (ang. Block time) DOGE yra mažesnis nei Bitcoino (apie 10 minučių) ir Litecoino (apie 2,5 minučių) ir siekia maždaug 60 sekundžių, o tai užtikrina greitesnį tranzakcijų patvirtinimą.

Vidutinis operacijos mokestis paprastai yra 1 Dogecoinas (1 DOGE už 1000 baitų duomenų).

Dogecoinų kasimas

Jei kas nors norėtų pradėti kasti Dogecoinus naudodamas namų kompiuterį, turėtumėte jame įdiegti kasybos programinę įrangą. Yra Windows ir Linux programinės įrangos versijos, „cgminer“ arba „bfgminer“. Skaitmeninių monetų kasimo programa naudoja procesoriaus (CPU) arba grafikos plokštės (GPU) galią.

Tada jums reikia sukurti sąskaitą vienoje iš kasyklų (pool). Jie yra savotiški kalnakasių kooperatyvai, kur jie sujungia savo skaičiavimo galias. Tai būtina, vadinamoji individualus kasimas neleidžia gauti jokio atlygio už dalyvavimą kasime, nes vieno vartotojo maišos galia yra per maža norint iškasti bloką. Kai priklausysime konkrečios kasyklos kalnakasių grupei, poolui iškasant monetas, gausime savo dalį proporcingai įdėtai skaičiavimo galiai.

Kasyklos, kuriose galite kasti Dogecoiną:

  • easy2mine.com
  • poolin.com
  • f2pool.com
  • viabtc.com
  • v3.antpool.com

Reikia sukurti paskyra poolin.com poole.Kuriant paskyra turėsit pasirinkti Litecoin mining. Tada sukonfigūruokite į DOGE kasybą sujungto kasybos režimu (merged-mining).

Turėdami sąskaitą poole, į kasybos programos konfigūracijos failą įrašome sąskaitos duomenis, t. Y. Kasyklos URL, vartotojo vardą ir slaptažodį. Kai programa prisijungia prie kasyklos ir neaptinka aparatinės įrangos problemų, mes pradedame hashinga t. Y. Skaičiavimus Litecoin blokų grandinėje. Papildomą atlygi gausim Dogecoinais.

Kur saugiai laikyti Dogecoinus?

Kriptovaliutos turėtų būti laikomos saugioje piniginėje, jums pačiam kontroliuojant, geriausia be interneto prieigos. Ši taisyklė galioja ir Dogecoinui.

Saugūs sprendimai jau yra prieinami net pradedantiesiems vartotojams ir yra pritaikyti naudoti mažiau technologiškai pažengusiems virtualių pinigų savininkams.

Dogecoin piniginės

Nepaisant įspėjimų, daugelis vartotojų vis dar saugo savo kriptovaliutas kriptovaliutų keityklose. Tačiau mes atkakliai primename, kad vienintelis teisingas būdas laikyti kriptovaliutas yra metodas, kai saugiai valdote privatų raktą (Private Key). Populiariausios Dogecoin piniginės yra „Dogecoin Core“, „MultiDoge“, „Jaxx Liberty“, „DogeChain“, „Coinbase Wallet“, popierinė piniginė ir aparatinės piniginės, tokios kaip „Ledger Nano S“, „Ledger Nano X“, „KeepKey“ ir „Trezor“.

Dogecoin Core ir MultiDoge

Pagrindinė piniginė, skirta laikyti ir atlikti operacijas su Dogecoinu, yra Dogecoin Core, sukurta pagal analogiškas Bitcoin ir Litecoin kriptovaliutų pinigines. Taip pat galite naudoti lengvą jo atitikmenį (Light Wallet) MultiDoge. Pinigines galima įdiegti į Windows, Mac, Android operacines sistemas.

Skirtumas tarp Dogecoin Core ir MultiDoge piniginių yra tai, kaip jos prisijungia prie blokų grandinės (Dogecoin blockchain). MultiDoge yra lengva piniginė(Light Wallet),kuri prisijungia prie blokų grandinės ir nuolat tikrina duomenų tikslumą, todėl sinchronizacija yra greita. Dogecoin Core yra „pilna“ piniginė, tai yra, turinti visu blokų grandinės blokų kopiją vietoje. Tai leidžia jums kasti Dogecoin, siųsti visiškai patikrintas operacijas ir taip galėsit prisidėti prie Dogecoin bendruomenės palaikydami tinklą. Tačiau visu blokų kopiją užima daug vietos diske (Šiuo metu apie 53 GB).

DogeChain

Nerekomenduojame internetinių piniginių, tačiau dėl savo populiarumo DogeChain yra įtraukta į šį sąrašą. Šioje svetainėje vartotojas visiškai kontroliuoja savo piniginę, nes DogeChain neapdoroja asmeninio rakto (Private Key). Šifruotas privatus raktas generuojamas tiesiogiai vartotojo naršyklėje ir tik savininkas yra atsakingas už saugų jo saugojimą.

DogeChain piniginės savininkas techniškai yra tekstinio failo savininkas, kuriame užkoduoti vartotojo duomenys ir raktai, įskaitant privatųjį raktą. Duomenis šifruoja naršyklė, o užšifruoti failai saugomi debesyje darant prielaidą, kad niekas, išskyrus DOGE savininką, neturėtu prieigos prie jo privataus rakto. Naudojimasis šia pinigine yra gana paprastas, nes nereikia saugoti Dogecoino blokų grandinės, DogeChain tai daro už mus.

Dogecoin piniginė (popierinė versija)

Viena iš galimybių laikyti Dogecoinus neprisijungus prie interneto yra sugeneruoti popierinį Dogecoino adresą ir siųsti ten lėšas. Puslapyje yra generatorius kuris sukuria privatų ir viešą raktą DOGE saugojimui.

Visiškam saugumui labai svarbu nenaudoti internetinės svetainės versijos, o atsisiųsti ją iš saugyklos ir naudoti kompiuteryje be interneto ryšio. Nuorodą į saugyklą galite rasti puslapio apačioje arba čia. Piniginė sugeneruos privatų raktą, kurį reikia saugiai paslėpti, ir viešąjį raktą, kuris bus naudojamas gaunant Dogecoinus (Gali būti sugeneruotas bet koks adresų ir raktų skaičius).

Ledger Nano S, Trezor ir KeepKey aparatinės piniginės

Saugiausia būdas saugoti savo Dogecoinus yra aparatinė piniginė, nes privatus raktas yra saugiai užšifruotas fiziniame įrenginyje ir net savininkas negali jo pasiekti. Prieiga prie saugomų kriptovaliutų gaunama naudojant PIN kodą, o atsarginės kopijos, atliekamos įvairiais metodais (pvz., seed). Visos populiarios aparatinės piniginės palaiko Dogecoin. Sužinokite daugiau apie Ledger Nano S čia.

Dogecoin TikToke

Dogecoin Twitteryje

Galima juoktis iš viso to, bet per pastaruosius 5 metus šios kriptovaliutos kaina JAV dolerio atžvilgiu padidėjo 15 886%.

Kur nusipirkti Dogecoiną?

Dogecoiną galima įsigyti daugelyje didžiausių kriptovaliutų keityklų:

Kriptovaliutų keitykla Binance

Kriptovaliutų keitykla Bittrex

Kriptovaliutų keitykla Kraken

Po Elono Musku įrašų Twitteryje dogecoino kaina staigiai kyla

Dogecoino privalumai ir trūkumai

  • Jam būdingi labai greiti kainos svyravimai.
  • Gali patikti investuotojams, kurie neturi pakankamai kapitalo investuoti į brangesnes kriptovaliutas.
  • Leidžia atlikti greitus ir pigius sandorius.
  • Turi labai aktyvią bendruomenę.
  • Pagal rinkos kapitalizaciją jis užima 7 vieta kriptovaliutų pasaulyje.
  • Daugybė Kriptovaliutų Keityklų leidžia įsigyti Dogecoiną.
  • Už daugelį paslaugų galima sumokėti naudojant Dogecoiną.
binance banner

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post

Elonas Muskas kolkas neparduoda savo Bitcoinus!

Next Post

Dogecoin kaina siekia virš 50 centų USD ir taip pasiekia naują ATH!

Related Posts