Centriniai bankai vis labiau atviri Kriptovaliutoms!

30 centrinių bankų atstovų atlikta UBS apklausa davė stebėtinus rezultatus. Bankininkai parodė aiškius atvirumo kriptovaliutoms ženklus.

Centriniai bankai yra atviri Kriptovaliutoms

Iš apklaustųjų 14% respondentų teigė, kad dėl to centrinių bankų skaitmeninės valiutos (CBDC) padidins bankų spaudimą investuoti į kriptovaliutas. 83% apklausos dalyvių atsakė, kad mokymosi investuoti ir valdyti šią naują turto klasę, skaitmenines valiutas, procesas gali būti vertingas jų atstovaujamai institucijai.

28% apklausos dalyvių kriptovaliutų naudą laiko turtu, kuris nėra stipriai susijęs su tradicinėmis rinkomis. Dar 11 proc. Jų laiko alternatyva auksui.

46% respondentų teigė, kad jų nuomone Bitcoinas ir kitos kriptovaliutos nebus pakeistos CBDC, tuo tarpu 33% išreiškė priešingą nuomonę. 21% neturėjo nuomonės šia tema.

CBDC tema

Apie 40% apklaustųjų tikisi, kad didžiulė CDBC emisija prasidės per trejus metus. Apie 46% žmonių patvirtino, kad jų centrinis bankas jau yra dalyvavęs ar dalyvavo CBDC bandomuosiuose projektuose arba tikimasi, kad tai darys per ateinančius 3 metus.

Daugelis žmonių taip pat pareiškė, kad jie dar negali nuspėti, ar jų centrinio banko atsargos artimiausioje ateityje bus investuojamos į kitų centrinių bankų išleidžiamus CBDC.

Bitcoinai bus centrinių bankų rezervuose?

Bitcoinas, kaip valiutos rezervo, negali viešai paremti nė vienas centrinis bankas dėl vienos paprastos priežasties: jo nekontroliuoja jokia tautinė valstybė, apklausoje teigė „Ledgermatic“ generalinis direktorius Luke’as Sully.

Pasak jo, Bitcoinas ir auksas gali būti vertinamas kaip saugus turtas ekonomikos nuosmukio metu – ir kaip apsidraudimas nuo infliacijos, ir nuo vyriausybės įtakos.

Dolerio ir rinkų ateitis

Tai dar ne pabaiga. Ekspertų taip pat buvo klausiama apie CBDC įtaką doleriui. Pasak daugiau nei 60% respondentų, CBDC įvedimas į rinkas sumažins JAV valiutos vaidmenį. Savo ruožtu daugiau nei 50% dar nežino, koks bus skaitmeninio juanio poveikis Kinijos valiutos internacionalizacijai.

Ekspertai taip pat nerimauja dėl rinkų ateities. Atrodo, kad pagrindinė problema vis dar yra COVID-19 pandemija (79 proc.). Prie to prisideda didėjantis skolos lygis (71%) ir infliacijos klausimas (57%). Įdomu tai, kad praėjusių metų apklausoje infliacija apskritai nebuvo minima.

binance-lietuva
Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post

Šiais metais Visa apdorojo 1 milijardą dolerių Kriptovaliutomis

Next Post

Rogeris Nilsas-Jonas Karlssonas apgavo investuotojus, jis praleis 15 metų kalėjime

Related Posts