JAV federalinės reguliavimo institucijos kelia naujų lūkesčių stablecoin emitentams. Jie ką tik paskelbė naują pranešimą šioje rinkoje.
JAV valdžios institucijos ir Stablecoinai
Stablecoinams buvo skirtas naujas Prezidento darbo rinkos finansų rinkose (PWG) pareiškimas. Prisiminkime, kad PWG sudaro valstybės iždo, federalinio atsargų, vertybinių popierių ir biržos komisijos ir biržos prekių ateities prekybos komisijos atstovai.
Nors grupės išsakytos nuomonės nebuvo revoliucinės, dauguma teigė, kad stablecoin emitentai turės laikytis visų bendrų finansų įstatymų. Reguliavimo institucijos teigia, kad stablecinai taip pat turi turėti sistemas, kurios atitiktų visus taikomus kovos su pinigų plovimu reikalavimus, dar prieš jiems įžengiant į rinką.
Be to, reguliavimo institucijos nepadarė išvados, kad Stablecoinai būtinai yra valiutos ar prekės, kurios yra mažiau agresyviai reguliuojamos nei vertybiniai popieriai ar išvestinės finansinės priemonės. Vietoj to buvo pažymėta:
“Atsižvelgiant į konstrukciją ir kitų veiksnių, Stablecoin gali būti vertybinis popierius, prekė ar išvestinė finansinė priemonė, kuriai taikomi JAV federaliniai vertybinių popierių, prekių ir (arba) išvestinių finansinių priemonių įstatymai.”
Pranešime spaudai cituojama iždo sekretoriaus pavaduotoja Justin Muzinich:
Pareiškimas atspindi įsipareigojimą skatinti svarbų naujovių teikiamą naudą ir pasiekti pagrindinius tikslus, susijusius su nacionaliniu saugumu ir finansiniu stabilumu.
Brianas Brooksas apie dokumentą
Savo ruožtu, veikdamas kaip valiutos kontrolierius, kriptovaliutą palaikantis Brianas Brooksas apie šios dienos pareiškimą sakė:
Grupė pasiekė produktyvią pusiausvyrą, pripažindama vertingą ir svarbų vaidmenį, kurį stabligės vaidina mūsų šalies ir pasaulio ekonomikoje, ir poreikį užtikrinti, kad tokios finansinės priemonės neprisidėtų prie nusikalstamumo ar nesaugumo šalyje.
Verta paminėti, kad Stablecoinai įgauna svarbą visoje kriptovaliutų rinkoje. Garsiausias stablecoinas rinkoje yra „Tether“, tačiau aplink jį kilo daug diskusijų. Šiaip ar taip, lyderio pozicijas greičiausiai užims „Facebook“ „Diem“ (anksčiau – „Libra“), kuri, tikimasi, pasirodys rinkose 2021 m. Pradžioje. Socialinės žiniasklaidos milžinės „Stablecoin“ turi visus polinkius dominuoti „stabilių skaitmeninių valiutų“ rinkoje.