Viskas, ką reikia žinoti apie Bitcoin tranzakcijas

Nors „Bitcoin“ tranzakcijas lengva naudoti, prieš išsiunčiant į mūsų gavėjo Bitcoin piniginę, pirmiausia tranzakcijai reikia atlikti gana sudėtingą procesą. Nepaisant to, ar mes siunčiame, ar tik gauname mokėjimą, verta žinoti, kas tiksliai slypi už šių manevrų.

Kaip veikia Bitcoin tranzakcjijos?

Tranzakcija „Bitcoin“ tinkle yra tam tikros vertės perkėlimas iš vienos virtualios piniginės į kitą. Procesas susideda iš 3 dalių:

  • Įvesties duomenys – siuntėjo adreso registras
  • Kiekis – BTC suma, kurią siunčia siuntėjas
  • Output – gavėjo viešasis raktas.

Kriptovaliutos piniginę sudaro dviejų tipų raktai – privatūs, kurie suteikia mums prieigą prie mūsų piniginėje esančių išteklių, ir viešieji, kuriuos suteikiame žmonėms, siunčiantiems lėšas į mūsų piniginę.

Tada, atsiuntus nurodytą sumą, operacijos informacija siunčiama į „Blockchain“ tinklą, kur mazgai patikrina šiuos duomenis ir išsaugo juos „Blockchain“. Tai yra „Bitcoin“ kasybos proceso dalis, o Mineriai apdovanojami už algoritmų, šifruojančių operacijų procesus, sprendimą.

Tranzakcijų verifikacija

Mes jau žinome, kad visos operacijos Bitcoin tinkle yra patikrintos, bet kaip tiksliai atrodo šis procesas? Svarbi sąvoka čia yra mempoolas, kuris yra tam tikra perkėlimo stotis lėšų kelionėje iš vienos piniginės į kitą. Išsiuntus lėšas, mazgai patikrina BTC, tada jie eina į mempoolą, kur laukia, kol juos surinks kalnakasis. Tada tranzakcijos yra patvirtinamos ir, jei viskas teisinga, iš jų suformuojamas naujas blokas.

Kiek laiko trunka tranzakcijų patvirtinimas?

BTC tranzakcijų procesas paprastai yra kelių sekundžių reikalas, tačiau kiekvieną tranzakciją turi patvirtinti Mineriai, todėl būna, kad jeigu tranzakcijų skaičus yra per didelis vienų metų kai kurie tranzakcijos patikrinimo laukia iki kelių valandų.

Į kiekvieną BTC tinklo tranzakciją įskaičiuotas mokestis Mineriams, kuris jiems yra paskata, todėl, jei norime, kad mūsų lėšos būtų pervestos greičiau, turime prie jo pridėti atitinkamą duoklę.

Taip pat atsitinka, kad tam tikra tranzakcija bus praleista šiuo metu sukurtame bloke, todėl jis turi laukti, kol bus pradėta išgauti naują. Kiekvieno bloko gamyba trunka apie 10 minučių. Šiuo metu „Bitcoin“ tinkle kiekvienas blokas yra 1 MB, o tai riboja operacijų skaičių ir taip pat gali būti lėtesnio perdavimo laiko priežastis.

Tranzakcijų mokesčiai

Tranzakcijos operacijos mokesčiai priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau daugelis Bitcoin piniginių leidžia nustatyti mokestį pačiam. Tačiau atminkite, kad jos dydis turi įtakos tam, kaip greitai lėšos pasiekia mūsų gavėją.

Privalumai atliekant tranzakcijas „Bitcoin“ tinkle

Anonimiškumas – „Bitcoin“ operacijos leidžia vartotojams likti visiškai anoniminiais, viskas, ką mato tinklas, yra mūsų raktas. Žinoma, atsekti asmenį už atsiųstas lėšas nėra neįmanoma, tačiau tai nėra paprasta užduotis. Taip pat yra daugybė priemonių, kurios gali padėti paslėpti mūsų tapatybę.

Jokių banko mokesčių – virtualios piniginės turėtojams nereikia mokėti jokių mokesčių už ten saugomas kriptovaliutas, neatsižvelgiant į laiką ar sumą, skirtingai nei bankai, kurie dažnai ima mokestį už naudojimąsi sąskaita.

Greiti ir pigūs tarptautiniai tranzakcijos – kadangi „blockchain“ tinklas yra decentralizuotas, jo negali paveikti joks vyriausybės vienetas ar subjektas. Tai siejama su mažesniais sandorių mokesčiais, įskaitant tarptautinius. Palyginti su kitais lėšų pervedimo būdais, šioms operacijoms taip pat reikia mažiau laiko.

Saugumas – Visas BTC tinklo lėšas saugo labai sudėtingos kriptografinės sistemos. Be to, prieš įtraukdami operaciją į blokų grandinę, Mineriai patikrina jos teisingumą. Šis procesas neleidžia perimti jokių lėšų. „Blockchain“ taip pat yra viena saugiausių sistemų.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post

Bitcoin – prognozės 2021 m.

Next Post

Las Vegaso prabangių automobilių pardavėjas parduoda automobilius už Bitcoin!

Related Posts